Karadağ’da Yatırım – Değerlendirmeye Başlarken

Son aylarda, Karadağ ülkesinde, Hatalı, Eksik veya Yasalara uygun olmayan şirketler için kesilen İdari Cezalar, Para Cezaları, Şirket yenilemelerinin yapılmamasına ve Oturum İzinlerinin iptallerine sıklıkla şahit olunmaktadır. Türk Vatandaşlarımız tarafından kurulmuş olan şirketler ve alınan Oturum İzinleri de bunlarda en yüksek oranı oluşturmaktadır.

Bunların başlıca sebepleri,

  • Bu konuda uzman olmayan Danışmanlık ve Aracılık firmaları,
  • Bu Danışmanlık ve Aracılık firmalarının çalıştığı ciddiyetten uzak Muhasebeciler, Muhasebe Ofisleri ve Muameleciler,
  • Fiyat Odaklı pazarlama yapan Danışmanlık ve Aracılık firmaları,
  • Konunun detaylarını öğrenmeyip, Fiyat Odaklı tercih yapan Başvuru Sahibi Vatandaşlarımızdır.

Özellikle Şirket Kuruluş işlemlerinde yapılacak tercihler, Karadağ Devleti tarafından kesilmekte olan cezalar ve şirketlerin faaliyetlerinin durdurulması gibi sonuçlara yol açmaktadır. Sonrasında Oturum İzinlerinin iptali de kaçınılmaz hale gelmektedir.

Yapılacak doğru tercihler, toplam maliyetleri artırmayıp, Başvuru sahiplerini bu olumsuz durumlardan uzak ve güvende tutmaktadır.

Başvuru Sahibine düşen görev, tüm süreci Danışman veya Aracı firma ve kişilere bırakmak yerine, bir yandan da aşağıda belirtilen konuları Takip ve Kontrol etmektir.

Unutulmamalıdır ki, bu işlemlerde veya sonrasında yaşanacak herhangi bir Yasal veya Cezai durumda Tek Sorumlu, Şirket Sahibi ve Hissedarlarıdır.

Danışmanlık/Aracılık hizmeti alınan firmalar ile şahısların, sonrasındaki işleyişi takip eden Muhasebecilerin veya Muhasebe ofislerinin (Çok az sayıda kurum haricinde), Kefalet verilmemesi, Sözleşme Yapılmaması veya yapılan Sözleşmede Belirtilmemesi sebebiyle bir sorumlulukları bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir